• banner19.JPG
 • banner37.JPG
 • Banner1.JPG
 • banner2.JPG
 • banner41.JPG
 • banner8.JPG
 • banner4.JPG
 • banner29.JPG
 • banner39.JPG

Plac zabaw Radosna Szkoła w 2014r.

 

Huśtawka na stojąco ProludicProgram Radosna Szkoła jest wspaniałą okazją dla każdej szkoły na zbudowanie pięknego placu zabaw, który dostarczy jej uczniom zabawy dla długie lata. Jednak jego stworzenie wcale nie jest takie proste. Inwestycja jaką jest szkolny plac zabaw wymaga wiele przemyślanych, trafnych i niekiedy trudnych decyzji. Na tej stronie przygotowaliśmy materiały, które pomogą Państwu przygotować się do projektu budowy placu zabaw, który przez wiele lat będzie dumą Państwa szkoły.

W naszym serwisie znajdujecie Państwo:

 • Praktyczne porady, które pomogą przy prygotowaniach do placu zabaw Radosna Szkoła
 • Oferty firmy Educarium na wykonanie wspaniałych placów zabaw w ramach programu Radosna Szkoła.
  W naszych projektach Radosna Szkoła na rok 2013 korzystaliśmy z oferty francuskiej firmy Proludic, której urządzenia są piękne, bezpieczne i trwałe. Na wiele elementów producent daje aż 25 lat gwarancji. Poza tym bezpieczna nawierzchnia Euroflex - jakość bez porównania na polskim rynku.
 • 14 przykładowych projektów na kompleksowe wykonanie placu zabaw w ramach budżetu Radosna Szkoła.
 • Do każdego projektu przygotowaliśmy wnioski o dofinansowanie oraz naszą ofertę.
 • Dołączyliśmy wizualizacje oraz zdjęcia urządzeń. Dołączyliśmy również materiały pomocne dla architektów na etapie projektowania placu zabaw.
 • Niezbędne informacje dotyczące placów zabaw.

euroflex bezpieczna nawierzchniaFirma educarium z pasją tworzy place zabaw od 2006 roku i może poszczycić się wieloma sukcesami w realizacji inwestycji zarówno dla miast jak i szkół. Angażując się w projekt, istotnym jest dla nas bezpieczeństwo projektowanych placów zabaw oraz najwyższa jakość proponowanych produktów.

Zapoznaj się z naszymi poradami, skorzystaj z naszego doświadczenia i odkryj w nas profesjonalnego partnera. Więcej informacji oraz nasze realizacje dostępne są na naszych stronach internetowych:


W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Dofinansowanie na szkolny plac zabaw

radosna szkołaW ramach programu "Radosna Szkoła" każda szkoła może otrzymać wysokie rządowe dofinansowanie na urządzenie szkolnego placu zabaw - do kwoty 63 850 zł (na mały plac zabaw) lub do kwoty 115 450 zł (na duży plac zabaw). Aby otrzymać takie dofinansowanie, należy spełnić szereg warunków, m.in. zapewnić wkład własny w co najmniej takiej samej wysokości, a także przeznaczyć przyszkolny teren o odpowiedniej wielkości.

Zobacz jakie dofinansowanie może otrzymać Twoja Szkoła na urządzenie szkolnego placu zabaw ...

Więcej...

Pytania i odpowiedzi

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości związane z realizacją programu RADOSNA SZKOŁA w Państwa Placówce. Prosimy kontaktować się z nami telefonicznie  (52) 320 06 40        
lub pisząc na nasz adres e-mail ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Jednocześnie zwracamy Państwa uwagę, iż na oficjalnej stronie internetowej MEN poświęconej programowi można zapoznać się z wyjaśnieniami i odpowiedziami ministerialnymi na najczęściej pojawiające się wątpliwości. Na tejże stronie mogą Państwo również zadać własne pytanie lub też odnaleźć informacje o osobach kontaktowych.

Kliknij ten link, aby przejść na oficjalną stronę MEN i zapoznać się z odpowiedziami na pytania.

Szkoły uczestniczące w programie RADOSNA SZKOŁA zachęcamy do regularnego odwiedzania powyższej strony MEN, gdyż jest ona na bieżąco aktualizowana o nowe informacje i interpretacje.

radosna szkoła

Dofinansowanie na miejsce zabaw w szkole

W ramach programu "Radosna Szkoła" dofinasowany jest zakup pomocy dydaktycznych (lub zwrot kosztów) do wyposażenia miejsc zabaw w szkole w 100% wartości na kwotę 6.000 zł, 12.000 zł lub 18.000 zł. Wkładem finansowym organu jest przygotowanie miejsca w szkole, w którym zakupione pomoce będą użytkowane.

Zobacz jakie dofinansowanie może otrzymać Twoja Szkoła na miejsce zabaw w szkole ...

 

Więcej...

Program rządowy RADOSNA SZKOŁA

Program rządowy „Radosna Szkoła” umożliwia szkołom podstawowym publicznym i niepublicznych otrzymanie wsparcia finansowego na wyposażenie szkolnego placu zabaw i sali zabaw. Celem programu jest zapewnienie najmłodszym uczniom właściwego rozwoju psychofizycznego i warunków do aktywności ruchowej porównywalnej ze standardami wychowania przedszkolnego.

Realizacja programu rozłożona jest na lata 2009-2014 i w tej perspektywie czasowej ma objąć wszystkie placówki szkolne.

Wsparcia finansowego udziela się pod warunkiem zapewnienia przez organ prowadzący wkładu własnego.

Organ prowadzący może otrzymać w odniesieniu do danej szkoły jeden raz wsparcie finansowe na zakup albo zwrot kosztów zakupu pomocy dydaktycznych i jeden raz wsparcie finansowe na utworzenie lub modernizację albo zwrot kosztów utworzenia lub modernizacji szkolnych placów zabaw. W przypadku nieuwzględnienia wniosku organu prowadzącego o udzielenie wsparcia finansowego w odniesieniu do danej szkoły, organ ten może ponownie złożyć wniosek o udzielenie wsparcia finansowego w odniesieniu do tej szkoły.

Beneficjentami pośrednimi programu są szkoły podstawowe oraz sami uczniowie klas I-III. Bezpośredniego wsparcia rząd udziela organom prowadzącym szkoły publiczne i niepubliczne, tj.:

 • jednostki samorządu terytorialnego (dotacja)
 • osoby prawne inne niż jednostki samorządu terytorialnego (dotacja)
 • osoby fizyczne (dotacja)
 • minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego (dofinansowanie)
Reklama

Poradnik place zabaw

13 gotowych projektów placów zabaw zgodnie z wymogami programu Radosna Szkołapobierz poradnik ( PDF )

Place zabaw w szkole

Łukasz Szymborski
tel. 52-324 78 40
kom. 662 33 66 00

Jos Muller
tel. 52-324 78 45
kom.  512 345 977

Miejsce zabaw w szkole

Infolinia 801 500 800
tel. 52-324  78 00

fax 52-321 02 51
fax 52-320 75 36