Radosna Szkoła - robimy projekty placów zabaw

Plac zabaw jest obiektem małej archtektury, podlega prawu budowlanemu, a jego montaż wymaga zgłoszenia właściwemu organowi. Projekt placu zabaw powinien wykonać projektant z odpowiedzimy uprawnienami. Bardzo często projekt taki jest dalszą podstawą w procesie przetargowym. Dlatego, jako dyrektor "Radosnej szkoły" powininieś brać czynny udział w procesie projektowania placu zabaw i uzgodnić z projektantem swoje preferencje, dotyczące materiałów i produktów, który maja być użyte. Pamiętaj, że to dzieci, a nie projektant, będą się bawić na tym placu - dlatego powinnien on byc maksyzmalnie atrakcyjny i bezpieczny właśnie dla nich.

Educarium zaprojektuje plac zabaw dla Państwa Szkole

Informacje na tej stronie mogą być źródłem informacji i inspiracji dla Państwa i dla Państwa projektanta. Jeśli szukacie Państwo dobrego projektanta placu zabaw, polecamy projektantów, którzy wykonali projekty na tej stronie. Mają oni duże doświadczenie w praktyce i mogą pomóc przy kompleksowym przygotowaniu dokumentacji.

Pamiętaj, ze to Ty będziesz się martwić o codzienne utrzymanie urządzen w sprawnym stanie i odpowiadać będziesz za bezpieceństwo bawiących się uczniów. Wybierz urządzenia i ich dostawców świadomie i wtedy, kiedy jeszcze mozesz mieć na ten wybór jakikolwiek wpływ. Jeżeli chcesz, aby na Twoim placu zabaw stanęły np. urządzenia HAGS i pojawiła się bezpieczna nawierzchnia EUROFLEX, postaraj się, aby zostały one uwzględnione w projekcie. Ponieważ każde urządzenie ma inne wymiary oraz inną strefę bezpieczeństwa określana przez normę EN 1176-2008, należy juz w projekcie nawierzchnię u urządzenia dokładnie rozplanować i opisać. Educarium udostępnia projektantom wszelkie informacje techniczne, potrzebny do przygotowanie projektu. Ponieważ w samym przetargu raczej już tylko zaoferowana cena będzie grała rolę (jak w 98% przetargów w Polsce) - tylko w ten sposób możesz sobie zagwarantować porządną jakość placu zabaw. Po prostu wybierz urządzenia i dostawcę, które projektant uwzględni w projekcie. Projekt placu zabaw to nie specyfikacja wyposażenia sal w pomoce dydaktyczne. Projekt musi opierać się na konkretnych parametrach urządzeń - inaczej nie ma pokrycia w dalszej jego realizacji. Wtedy do przetargu przystąpią firmy reprezentujące określony poziom jakościowy. Importerzy wysokiej jakości placów zabaw, pomimo cen promocyjnych, nie są w stanie a nie chcą konkurować wyłącznie na bazie cen z producentami krajowymi. To tak, jakby oczekiwać, ze w przetargu można kupic mercedesa w cenie fiata. Niestety, nieumiejętne określenie prarametrów technicznych i postawienie 100% kryterium ceny pokutuje przez lata. Widać to na większości polskich placów zabaw. Jeżeli wolisz kupic "mercedesa" na Twój plac zabaw, okresl odpowiednio parametry SIWZ lub zastosuj inne kryterium niz tylko cena. W ramach programu "Radosna Szkoła" stać cię na "mercedesa".

Potrzebujesz projektanta: zadzwoń do nas 512 345 977 lub napisz do nas: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.