• banner5.JPG
  • banner17.JPG
  • banner20.JPG
  • banner70.JPG
  • banner10.JPG
  • banner11.JPG
  • banner64.JPG

plac zabaw radosna szkołaOtrzymaliśmy już wiele telefonów od dyrektorów szkół z pytaniami: Jak się przygotować? Od czego zacząć?

Otóż! Zakup placu zabaw nie jest niestety sprawą prostą a już na pewno już nie, jeżeli nie chcesz kupić kota w worku. Ponieważ należy dokonać zakupu placu zabaw w drodze przetargu, istnieje jednak spore ryzyko, że kot w worku się pojawi... Przeczytaj, co musisz wiedzieć, aby się zabezpieczyć!

Wystarczy rozejrzeć się dookoła i nawet bez fachowej wiedzy ocenić stan większości placów zabaw w polskich parkach, przedszkolach i innych miejscach publicznych. Stan w większości przypadków jest fatalny, i to mimo ponoszonych niemałych środków finansowych wydanych na to, aby nasze dzieci miały więcej miejsca do zabawy na dworze. Najbardziej smutne są te nowe urządzenia, które już po kilku latach są niebezpieczne a często w chwili montażu (mimo posiadanych certyfikatów) nie gwarantują bezpiecznej zabawy. Ryzyko potęguje brak fachowej wiedzy większości polskich producentów w zakresie przestrzegania norm bezpieczeństwa w rozplanowaniu urządzeń na konkretnym miejscu z zachowaniem strefy bezpiecznej. I tak np. często spotkać można wysokie urządzenia zabawowe usytuowane blisko płotów, murowanych płotków czy drzew. Jedne za blisko drugich, huśtawki blisko zjeżdżalni lub wejścia, zjeżdżalnie ustawione w stronę południową (tak nagrzane parzą dzieci)… Przykłady można mnożyć.

Jako Dyrektor Radosnej Szkoły trzymaj rękę na pulsie!

Jeśli jesteś dyrektorem szkoły biorącej udział w programie „Radosna Szkoła”, powinieneś patrzeć dalej niż tylko na moment zakupu placu zabaw. To Ty ponosić będziesz bowiem odpowiedzialność za bawiących się na szkolnym placu zabaw uczniów. A odpowiedzialność ta nie kończy się na zakupie urządzenia z certyfikatem, lecz na ciągłym zagwarantowaniu jego sprawności i bezpiecznego stanu technicznego.

.

Reklama

Poradnik place zabaw

13 gotowych projektów placów zabaw zgodnie z wymogami programu Radosna Szkołapobierz poradnik ( PDF )

Place zabaw w szkole

Łukasz Szymborski
tel. 52-324 78 40
kom. 662 33 66 00

Jos Muller
tel. 52-324 78 45
kom.  512 345 977

Miejsce zabaw w szkole

Infolinia 801 500 800
tel. 52-324  78 00

fax 52-321 02 51
fax 52-320 75 36